Як вступити на магістратуру в США?

Як вступити на магістратуру в США?

10
 m

Шановні читачі, в одному з попередніх постів ми розбирали, як вступити в США на бакалаврат, а в цьому розберемо інший крок в отриманні вищої освіти - магістратура в Сполучених Штатах. 

Ця стаття написана на основі інтерв’ю зі студенткою Арізонського Університету Асею Горловою.

Як подавати заявку?

На відміну від бакалавріата з його платформою CommonApp, через який ви можете подати заявку одразу в 20 університетів, для магістерських програм немає єдиного порталу для відправки своїх документів в ВНЗ США. Для подачі заявки Вам потрібно заздалегідь визначитися з програмою, яку ви хочете вивчати в університеті та подавати її вже через сайт самого університету, попередньо зареєструвавшись на порталі ВНЗ.

Що повинна включати в себе Ваша заявка?

 Ваша заявка обов’язково повинна включати в себе такі документи:

  • Транскрипт (переклад) диплома за бакалавріат
  • Результат міжнародного екзамена на підтвердження знань англійської мови. Для США це TOEFL (але деякі університети приймають ще й IELTS; який екзамен вимагає той чи інший університет, потрібно дивитися на сайті ВНЗ). Хочемо зазначити, що для магістерських програм вимоги щодо балу за цей екзамен будуть вищими, ніж для бакалавріата.
  • Екзамен GMAT. Хочемо зазначити, що цей екзамен не є обов’язковим для всіх програм, проте якщо ви обрали напрямок бізнес, маркетинг, фінанси тощо, то для вас він є обов’язковим.
  • Екзамен GRE. Цей екзамен - важливий крок для вступу на магістерські бізнес-програми. Якщо Ваша спеціальність пов’язана з бізнесом, економікою, фінансами тощо, то GRE є обов’язковим. Він також заміняється екзаменом GMAT. У кожного університету свої вимоги, тому який екзамен вам потрібно складати, краще подивитися на офіційному сайті ВНЗ.
  • Мотиваційний лист та додаткові есе.
  • Рекомендації.

А зараз хочемо окремо пройтися по декількох із зазначених вище пунктів.

Мотиваційний лист та додаткові есе

(Personal Statement and Supplementary Essays)

Мотиваційний лист - це один з найважливіших документів при подачі заявки в американський університет. Саме за ним приймальна комісія виносить остаточне рішення щодо приймання студента. Це есе, в якому Ви розповідаєте всю свою історію, як вона пов’язана з професією, яку Ви обрали, та мотивацію (не дарма ж лист називається мотиваційним). Через нього Ви повинні розкрити свою мотивацію навчання, та чим вона глобальніше, тим краще (погодьтесь, мотивація стати лікарем та винайти вакцину від раку набагато краще сприймається комісією, ніж стати лікарем та заробляти купу грошей). Пам’ятайте: приймальна комісія университету перевіряє тисячі есе, та потрібно написати таке, щоби в пам’яті залишилось саме Ваше! Але мотиваційний лист це дуже обширна тема та за один параграф її не розбереш.

Додаткові есе (supplementary essays) - це окремі питання від кожного університету, на які Вам потрібно розгорнуто відповісти. Може бути одна тема, а може бути декілька. Все індивідуально та залежить від кожного коледжу. Зазвичай одне з питань, яке ставлять майже в усіх випадках - “Why us?” (Чому саме наш університет). 

Рекомендації

При подачі заявок на магістратуру рекомендаційні листи грають дуже важливу роль. Їх наявність означає, що Ви людина, на яку можна покластися. Для подачі заявок вам потрібно буде декілька рекомендацій від:

  • Двох професорів в університеті, в якому ви отримали неповну вищу освіту
  • Якщо у вас уже є досвід роботи в обраному вами напрямку, буде добре, якщо ви у вашу заявку включете рекомендації від роботодавців.

Як безкоштовно навчатися на магістратурі в США?

Магістратура в університетах США зазвичай коштує більше, ніж бакалавріат, та житло для студентів-магістрів не передбачено, що спричиняє ще більші витрати на житло. Але є декілька способів, як полегшити таку ситуацію в фінансовому плані:

  • Assistantship. Якщо коротко, то це робота на кампусі університету на неповному робочому дні (приблизно 20 годин на тиждень). Якщо ви подаєтеся на assistantship, то сам заклад платить за ваше навчання, що робить його абсолютно безкоштовним для вас. Крім цього, ви також отримуєте заробітну плату, якої повинно вистачати на оренду кімнати та їжу. Подаватися на неї потрібно при заповненні анкети на програму.
  • Fulbright Scholarship. Fulbright - це американська організація, яка займається освітою іноземних студентів. Вона спонсує декілька категорій: PhD (науковий ступінь) та магістрантів. Але тут є й свої нюанси: подавати на таку стипендію потрібно як мінімум за два роки. Це дуже довгий процес, але він стовідсотково вартий того. Подати заявку на такий вид стипендії можна за посиланням на Fulbright Ukraine.

Бажаємо Вам успіху в отриманні вищої освіти в США!