Як самостійно підготуватися до іспитів IELTS/TOEFL

Як самостійно підготуватися до іспитів IELTS/TOEFL

5
 m

Хочете самостійно підготуватися до міжнародного іспиту IELTS або TOEFL, але не знаєте з чого почати У цій статті ми розберемо, як ефективно це зробити та скласти TOEFL на 100+ або IELTS на 7.0+ та порадимо вам цінні підручники для досягнення бажаного результату.

Для початку, що таке TOEFL та IELTS?

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) - це стандартизований тест з англійської мови для іноземців. Цей екзамен є обов’язковим для всіх бажаючих вступити в університети США і Канади. Максимальна кількість балів за тест - 120.

IELTS (International English Language Testing System) - міжнародний стандартизований тест на знання англійської мови для неносіїв. Він є обов’язковим для всіх бажаючих вступити в англомовні університети Європи та Азії. Максимальний бал - 9.0.

Ці екзамени складаються з чотирьох частин: Reading, Listening, Writing та Speaking.  Через те, що вони оцінюють 4 аспекти мови, потрібно розвивати усі навчики разом. Перш за все, сфокусуйтесь саме на тих, які у Вас страждають (як розвинути окремі навички в англійській мові, ми розібрали у попередньому пості). У цих іспитах немає секції граматики, але, слід зауважити, що вона перевіряється скрізь - в усіх частинах тесту (більш за все - у Writing та Speaking).

TOEFL:

Окрім того, що потрібно практикуватись вирішувати пробні тести, закликаємо вивчати академічну англійську! Цей екзамен включає в себе досить незвичайні теми для повсякденного життя: астрономія, хімія, біологія тощо. Внаслідок цього використовується специфічний для кожного предмету словник. Слід зауважити, що всі тексти на екзамені одного рівня. Рекомендуємо вам підручники Vocabulary and Grammar for the TOEFL Test (Collins English for the TOEFL Test) та Cambridge Academic Vocabulary in Use, а також онлайн-ресурс National Geographic, де ви знайдете статті на актуальні для екзамену теми. 

Слухайте академічні лекції для поліпшення навиків аудіювання. На цьому екзамені Listening перевіряється в усіх секціях, окрім Reading. Радимо слухати TED Talks або інші лекції для звикання до акценту. Коли ми слухаємо лекцію, ми, по-перше, повинні навчитися розуміти її структуру, а, по-друге, робити нотатки. Швидко писати нотатки - це той навик, який потрібно обов’язково розвинути для TOEFL.

IELTS:

Усі завдання на цьому екзамені йдуть на підвищення рівня, тобто кожна секція складається з чотирьох рівнів, де перший рівень - найлегший, а останній - складніший. Потрібно сфокусуватися на рівнях згідно з Вашим рівнем англійської мови. Це знання допоможе вам добре відсидіти екзамен, не хвилюватися та не опускати руки. Для цього екзамену можемо порадити Вам підручник Cambridge Vocabulary for IELTS та також лекції TED Talks.

Бажаємо Вам успіху у підготовці до міжнародних екзаменів!