Як правильно скласти резюме для пошуку роботи?

Як правильно скласти резюме для пошуку роботи?

10
 m

Шановні читачі, у цьому пості ми розберемо, як правильно скласти резюме для працевлаштування за кордоном. Ця стаття у більшій мірі направлена на офісні професії, але також може підійти до інших видів спеціальностей. Також, ви отримаєте від нас декілька порад, як пройти вирішальне інтерв’ю для отримання роботи. Приємного читання!

Пам’ятайте: при прийманні на роботу дуже цінується досвід роботи, тому у процесі складання резюме сфокусуйтеся на будь-якому досвіді, що пов’язаний з вакансією, на яку ви подаєтесь. Резюме повинно бути безпосередньою відповіддю на оголошення, тому не бажано писати про те, що не вимагається в ньому. 

Не забувайте використовувати ключові слова. Наприклад, коли ви подаєтесь на вакансію проектного менеджера, радимо використовувати у своєму резюме саму назву посади - проектний менеджер. Роботодавці для зменшення часу на пошук кандидатів дуже часто фільтрують кандидатів за цими ключовими словами за допомогою автоматизованих систем. 

Звісно, не забуваємо про освіту. Це дозволить вашому роботодавцю дізнатися про вас як про фахівця, зрозуміти, які знання ви можете мати. Також не радимо забувати про додаткові курси та тренінги, що пов’язані з вакансією, бо завдяки цьому Ваш майбутній бос зрозуміє , що ви дійсно готові розвиватися в цій сфері й надалі. 

Укажіть професійні навички. Саме з нього рекрутер дізнається, що ж ви вмієте робити, в яких програмах працювати і так далі. Але тільки не варто захоплюватися. Якщо не знаєте, що писати, пропустіть його. Щоб в ньому не з’явилося банальностей і повторів.

Рекомендації. Обов’язково додайте їх, указавши контактні дані рекомендуючої людини. Якщо у Вас уже є досвід роботи, то додайте Вашого минулого керівника, а якщо ще немає, то професора з Вашого університету.

Хочемо також поділитися з Вами сайтом CareerOneStop, на якому ви можете знайти приклади ідеального резюме для різний вакансій. Для цього потрібно вибрати із запропонованих варіантів резюме той, що підходить або найбільш наближений до Вашої професії, а потім натиснути на кнопку “Завантажити” (або англійською - “Download”), як показано знизу:

А зараз пропонуємо розібрати одне з успішних резюме на цьому сайті. Вакансія, на яку зроблене таке резюме - менеджер з ланцюга постачання.

  1. Першим, що потрібно вказати в резюме - Ваші контактні дані (ім’я та прізвище, електрону пошту, номер телефона та адресу), щоб роботодавець розумів, кого приймає на роботу, та обов’язково посаду, на яку подаєтесь. 
  1. Другий крок - це невеликий за обсягом опис самої посади.
  1. Третій крок - описання всіх Ваших навичок, що безпосередньо пов’язано з вакансією. Не забувайте додавати інформацію щодо програмного забезпечення, яким Ви володієте на високому рівні.
  1. Четвертий та найважливіший крок - досвід роботи у Вашій сфері. Зазначте весь свій досвід, щоби роботодавець розумів, що Ви вже мали справу з подібним та вигідний кандидат на посаду. Якщо у Вас ще немає досвіда, слід зазначити волонтерські організації, у яких Ви брали участь або створили, стажування тощо.
  1. Останній етап - освіта. Зазначте учбовий заклад, у якому Ви здобували вищу освіту, та спеціальність.

Коли Ви вже склали та відправили своє резюме, наступний та вирішальний крок - інтерв’ю. Для успішного його пройдення ми дамо вам кілька порад:

  • Вивчіть оголошення про роботу, дізнайтеся, яку саме людину та з якими навичками шукає ця компанія. 
  • Перед інтерв’ю дізнайтеся більше про саму компанію. 
  • Самі підготуйте декілька питань, що стосуються як компанії, так і вакансії, до Вашого роботодавця, таким чином він зрозуміє, що Ви дійсно зацікавлені в цій посаді. 

Також перейшовши за посиланням на сайт CareerOneStop, Ви можете знайти запитання для інтерв’ю щодо досвіду Вашої особистості, запропоновані запитання, які Ви можете задати своєму роботодавцю, а також питання, які не варто задавати. 

Ось декілька питань, які можуть бути задані:

  • Розкажіть про себе
  • Чому Ви зацікавлені працювати працювати в цій компанії?
  • Які Ваші сильні сторони?
  • Як інші описують Вас?
  • Де Ви бачите себе за три роки?

Бажаємо Вам успіхів у написанні резюме, проходженні інтерв’ю та прийманні на роботу!