Як ефективно вивчати англійську мову самостійно?

Як ефективно вивчати англійську мову самостійно?

5
 m

Хочете почати вивчати англійську самостійно, але не знаєте як? У цій статті ми розібрали найефективніші методи вивчення іноземної мови, детально розібрали кожен аспект англійської та згадали корисні матеріали для навчання. Після прочитання у вас буде чіткий план поліпшення рівня мови. Ця стаття підійде як для початківців, так і для тих, у кого вже є певний досвід в англійській. Успіхів!

На нашу думку, під час вивчення іноземної мови обов’язково треба приділяти увагу та розвивати різні навички: Reading, Listening, Speaking, Writing, Grammar та Vocabulary. Багато хто каже, що достатньо просто дивитися серіали англійською або тільки читати книжки англійською для опанування мови, проте, все повинно бути в балансі. 

Ми рекомендуємо зробити собі 6 блоків для кожного аспекту мови на онлайн-дошці Trello та приділяти англійській хоча б 15 хвилин на день: у довгостроковій перспективі це матиме неабиякий ефект. Звісно, неділю можна зробити вихідним :). А зараз пропонуємо розібрати кожен аспект окремо.

1. Grammar + Writing

Якщо ви навчаєтесь самостійно, то вам варто обрати книгу з граматики свого рівня. Можемо порекомендувати такі книжки, що допоможуть вам з граматикою: Oxford Practice Grammar (Basic / Intermediate / Advanced), Cambridge Active Grammar (1 / 2 / 3), Essential Grammar in Use / English Grammar in Use (Cambridge, Murphy). Радимо робити по 1 юніту, але найголовніше – не перебільшити, бо є ризик заплутатися. Щоби більше практикувати граматику, рекомендуємо онлайн-платформу Test-English, де ви можете закріпити вивчений матеріал вправами згідно з вашим рівнем. 

Усе, що ви вивчили, варто одразу переносити у письмо. Англійська мова формується саме через письмо, ваше говоріння не буде досить гарним, якщо ви не будете приділяти йому достатньо уваги. Щоб покращити ці навички, почніть вести щоденник (або від руки, або онлайн на дошці Padlet). Пишіть про те, що ви робили протягом дня, так ви практикуєте все: і граматику, і словниковий запас, і письмо. Для перевірки правильного написання слів та розділових знаків радимо використовувати Grammarly.

Ви також можете почати писати пости в соціальних мережах англійською, таким чином ви прибираєте мовний бар’єр, це також добре позначиться на ваших навичках письма. 

Якщо у вас середній рівень англійської, ви можете почати переписуватися з pen-friend (другом по переписці) – ефективна практика, результат якої ви також незабаром відчуєте. Рекомендуємо вам такі додатки для пошуків друзів по переписці: InterPals, Ablo, HeloTalk, Speaky

2. Video + Vocabulary

Не бійтеся дивитися відео англійською! Якщо у вас вже середній рівень, почніть дивитися улюблений серіал англійською мовою МАКСИМУМ з англійськими субтитрами (не радимо дивитися з українськими, бо тоді ваш мозок буде вчитися перекладати, а він потрібен вчитися будувати конструкції англійською). У серіалах безліч розмовної лексики, яка впродовж сезонів повторюється кількаразово. Нову лексику можна додати у безкоштовний додаток Quizlet та вчити її у будь-який зручний момент. Важливо створювати лексику самому на ті теми, які вам до вподоби. Для підвищення рівня лексики важливо користуватися спеціальними підручниками. Ми використовуємо Cambridge English Vocabulary in Use (elementary - advanced)

3. Reading + Speaking

Для поліпшення навичок читання потрібно читати книги, статті, газети англійською мовою. Вони також є багатими джерелами нової лексики. Для цього можемо порекомендувати онлайн-ресурси “Breaking News English” та “News in Levels”, де ви зможете знайти статті англійською для різних рівнів володіння мовою. 

Читайте сучасну літературу, бо в класичній літературі використовується лексика, якою сьогодні не розмовляють. Після читання намагайтеся переказати статтю або главу книги. Можна також написати, про що ви прочитали, тобто комбінувати читання та письмо, а ще краще – обговорити прочитане. 

Беріть участь у meet up! Meet up – це зустріч групи людей зі спільними інтересами. Доєднайтеся до групи, наприклад, у якої мета – покращення навичок говоріння. 

Бажаємо Вам успіхів у вивченні англійської мови!